A Szegedi Emlőrák Szimpózium szakmai és tudományos programjában nemcsak a mellrák gyógyításában dolgozó szakemberek részvételére számítanak, lakossági fórumot is szerveznek.
4200 éve is volt már mellrák
A mellrák eddig ismert legrégebbi esetét fedezték fel Egyiptomban spanyol antropológusok, akik egy 4200 éves női csontvázon mutatták ki a betegség jeleit – jelentette be Mahmúd ed-Damáti egyiptomi műemlékvédelmi miniszter.
Emlőrák gyógyszerek: kemoterápia, hormonterápia, célzott kezelések
Az emlőrák kezelése: műtét és sugárterápia Az emlőrák kezelésében a műtétet, a besugárzást, a citosztatikus és hormonkezelést többnyire egymással kombinálva alkalmazzák. A legújabb kutatások eredményeként pedig megjelentek az úgynevezett célzott biológiai terápiák,…
Emlőrák: előfordulás, kockázati faktorok, tünetek
Kiket fenyeget leginkább az emlőrák, milyen tünetek utalhatnak a betegségre, s hogyan lehet tünetmentes állapotban minél hamarabb felfedezni?
A leggyakoribb emlőrák altípusok
Az emlődaganatok az emlőt alkotó normál sejtek átalakulásával keletkeznek. Mint a későbbiekben látni fogjuk a leggyakoribb emlőrák típusok a tejcsatornákat illetve a tejmirigyeket alkotó sejtekből (carcinoma ductale, és carcinoma lobulare) alakulnak ki.…